Tenis

Tenis ülkemizin ve dünyanın en popüler bireysel spor dalıdır.Bu spor; Serena Williams,Maria Sharapova,Rafael Nadal ve Roger Federer gibi dünya yıldızlarıyla farkı dallardan bir çok sporcuya ilham veren ve milyonları peşinden sürükleyen bir yaşam stilidir.

TENİS NASIL OYNANIR?

Tenis iki kişi arasında(tekler) veya iki kişilik iki grup arasında(çiftler)olarak oynanır.

Oyuncular topa vurmak için tenis raketlerini kullanır ve topu rakip sahaya atmaya çalışır.

Çoğu insan oturduğu yerleşim alanlarında, belediyelerin yaptığı parklarda veya umuma açık ortak alanlarda yer alan kortlarda ücretsiz veya düşük bir ücret ödeyerek tenis oynayabilir. Tenis ekipmanlarının da fiyatları oldukça makul düzeylerde. Günümüzde neredeyse her spor mağazasında her bütçeye uygun tenis raketi, ayakkabısı veya topu bulmak mümkündür.

ÇOCUKLAR NEDEN TENİS OYNAMALI?

Tenis Başlı Başına Sosyal Yaşamı Destekler:
Çocuk profesyonel sporcu seviyesine gelmese bile tenis sayesinde bir çok yeni arkadaş edinir.

Tenis,Tek Başına Ayakta Durmayı Öğretir:
Kortta yalnızsınızdır;galibiyet yada mağlubuyetin tek sorumlusu sizsinizdir.Takım sporlarında olduğu gibi sorumluluğu diğerlerinin üstüne yıkamazsınız.Kararlarınız arkasında durmayı ve sonuçlarıyla yaşayabilmeyi öğrenirsiniz.Çocukarımız için öncelikli isteklerimizden biri bu değilmidir?

Tenis Tepkileri Kontrol Edebilmeyi Öğtretir:
Tenis kendinize ne kadar kızsanız da, kuralları gereğince centilmenliğinizi ve zarafetinizi korumanız gereken bir spordur.40 derece sıcakta ,basit bir hata yaptığınızda;raketinizi atıp bağarabilecekken; bunu kontrol edebilmeyi öğtetir size.Bu da toplumda ortak yaşamın bir sırrıdır aslında.

Tenis;Hızlı ve Doğru Karar Vermeyi Öğretir:
Kortta top müthiş bir hızla gelirken düşünecek fazla vaktiniz yoktur.Yanlış karar verdiğinizde rakibiniz bunu cezalandırır.Hayatımıza da aldığımız kararlar yön vermezmi zaten.

Tenis Disipline Eder:

Antremanlarınıza ciddi ve düzenli devam etmediğinizde,bu hemen oyununuza yansır.Bir önceki gece az uyuduysanız,ertesi gün kortta performansınızın düştüğünü çok net bir şekilde görürsünüz. Disiplin,başarlı bir hayatın da en temel taşlarından biridir.

Tüm Bunları Gözönüne Aldığınızda Çocuklarımızın Tenis Oynaması İçin Fazlasıyla Neden Yok mu?